Web sitemize hoşgeldiniz. Paylaşımda bulunmak için sitemize kayıt olmanız yeterlidir.
Web sitemizin içeriğinden kayıt olmadan da yararlanabilirsiniz.
AskAdmin 1.8 İndir
Konu Sahibi: admin, Kategori: Program İndir, 0 Yorum, 13 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Owner
*******
69
Mesajlar
69
Konular
0
Rep Puanı
03-25-2021, 07:14 PM
#1
Bazı kullanıcıların bir bilgisayardaki belirli programlara, hizmetlere ve dosyalara erişimini kısıtlamak istiyor musunuz?  AskAdmin ile seçilen uygulamalara, dosyalara ve klasör içeriklerine erişimi kolayca engelleyebilirsiniz.  AskAdmin, Microsoft Store, Microsoft EDGE, Google Chrome, Skype, yerleşik uygulamalar (ör. UWP), CMD dahil olmak üzere bilgisayarınızdaki çoğu kaynağı engelleyebilir.

Yenilikler (11 Ocak 2021, Pazartesi)

 1. [EKLENDİ] - Seçenekler -> Simgeler yerine küçük resimleri göster
 2. [DÜZELTİLDİ] - docx için küçük bir Hata
 3. [DÜZELTİLDİ] - Engellenen klasör içeriği içe aktarma özelliği ile geri yüklenemez
 4. [EKLENDİ] - Bazı küçük kod iyileştirmeleri

 Bu nasıl kullanılır
 Engelleme listesi oluşturmanın iki yolu vardır:
 1. En kolay yol, Engellemek istediğiniz Uygulamaları, Klasörleri veya Dosyaları AskAdmin arayüzüne sürükleyip bırakmaktır.  Dilerseniz birden fazla uygulamayı aynı anda GUI'ye sürükleyebilirsiniz.

 Yöneticiden sürükle ve bırak isteyin

 2. Engellemek istediğiniz uygulamaya göz atmak için "Dosya Ekle" düğmesine (Artı simgesi) tıklayın.

 Bir Uygulama, Klasör veya Dosya Nasıl Engellenir
 Listede bir Uygulama, Klasör veya Dosya adı varsa, şu anlama gelir: Otomatik olarak engellenir (Klasörün solunması klasörün kendisi engellenmez), ancak bazı durumlarda yanlışlıkla engellemeniz durumunda "Yeniden Başlat" düğmesini (Garanti) kullanmanız gerekir.  herhangi bir Windows Sistem dosyası bu, sistemin çökmesine neden olabilir, bu nedenle onu önlemeye çalıştık, bundan sonra dosyanın engelini kaldırmak için güvenli modu kullanabilirsiniz.

 AskAdmin tarafından kilitlendi

 Bir uygulamanın, Klasörün veya Dosyanın engellemesi nasıl kaldırılır
 Tek bir uygulamanın / Klasörün / Dosyanın engelini kaldırabilir veya aynı anda hepsinin engelini kaldırabilirsiniz.

 a) Bir Uygulama, Klasör veya Dosya adının işaretini kaldırın
 b) Uygulamayı, Klasörü veya Dosya adını silin (Düzenle> Sil veya Sağ Tık> Sil)

 AskAdmin unick = engellemeyi kaldır

 Blok işe yaramıyorsa, Windows Gezgini'ni yeniden başlatmanız gerekebilir.  Bunu yapmak için Seçenekler menüsünü tıklayın, ardından “Windows Gezgini'ni Yeniden Başlat” öğesini seçin veya kayıtlı kullanıcılar için son simgeyi kullanın.  AskAdmin bir karma güvenlik yöntemi kullanır, bu nedenle kısıtlanmış uygulamanın exe adını değiştirip çalıştırmayı denemek faydasızdır, Kısıtlamayı gpedit.msc veya başka bir şeyle kıramazsınız.

 Yerleşik (UWP) Uygulamalarını Engelle
 Metro uygulamaları dokunmatik ekran dostu uygulamalardır, kullanıcılar bunlara örneğin Windows Uygulamaları, Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamaları veya Microsoft Mağaza Uygulamaları adını verir;  Microsoft EDGE, Hesap Makinesi, Microsoft yapışkan notlar… AskAdmin bunlardan herhangi birini engelleyebilir.

 1. Ekstralar - Yerleşik (UWP) Uygulamalarını Engelle seçeneğine tıklayın, Ayrıca Microsoft mağazasını engelleyebilirsiniz.

 Yerleşik (UWP) Uygulamalarını Engelle

 2. Ctrl Tuşunun yardımıyla Windows Uygulamalarından Birini / Birini seçin ve son olarak "Seçilen Öğeleri Engelle" Düğmesine basın (altta)

 Yerleşik (UWP) Uygulamalar seçici listesi

 Windows Bileşenlerini Engelle
 Görev yöneticisi, Kayıt düzenleyicisi usw gibi bazı Windows bileşenlerini engellemek isteyebilirsiniz.  Bunları engellemek için Ekstra Menüsü altında "Windows Bileşenlerini (Örnekleri) Engelle" yi seçin.

 Windows bileşenlerini engelle

 "AskAdmin.ini" dosyasını düzenleyerek bu menünün altına kendi Windows bileşenlerinizi ekleyebilirsiniz, sadece bunları uygun formatta ekleyin.

 Engelleme (Yasaklama) listesini kaydedebilir (dışa aktarabilirsiniz)
 Bir sistem yöneticisi iseniz ve düzinelerce Uygulamayı içeren bir liste oluşturduysanız veya çok sayıda Uygulamayı Engellediyseniz ve listeyi kaydetmek istiyorsanız "Listeyi dışa aktar" düğmesini (yukarı doğru işaret eden ok) kullanın.

 AskAdmin, liste özelliğini genişletme

 Kaydedilen liste adınız otomatik olarak geçerli tarihi içerecektir, ancak elbette başka bir ad da verebilirsiniz.

 Yasaklama listesini yükleyebilir (içe aktarabilirsiniz)
 Kayıtlı listenizi herhangi bir Windows Bilgisayarda istediğiniz zaman kullanabilirsiniz, sadece "Listeyi İçe Aktar" Düğmesini (Aşağı İşaret Ok) kullanın.

 AskAdmin içe aktarma listesi

AskAdmin Uygulamanızı (Kayıtlı Kullanıcılar İçin) korumak için “Şifre düğmesini” kullanabilirsiniz.  Sağ tıklama menünüzle Uygulamaları engellemeyi seçerseniz, Seçenekler - İçerik menüsüne AskAdmin Ekle'yi kullanmanız yeterlidir.

 AskAdmin bir Freemium Uygulamasıdır: Freemium, hem ücretsiz hem de premium hizmetler sunan bir iş modelini tanımlamak için kullanılan "ücretsiz" ve "premium" kelimelerinin birleşimidir.  Freemium iş modeli, kullanıcının denemesi için basit ve temel hizmetleri ücretsiz olarak ve daha gelişmiş veya ek özellikleri bir prim karşılığında sunarak çalışır.  Premium özellikler için lütfen indirilen yardım dosyasına bakın.

 Not: AskAdmin’in “Windows Gezgini'ni Yeniden Başlat” özelliğini (kayıtlı kullanıcılar için Seçenekler menüsü veya son simge altında) kullanıyorsanız, Windows gezgini yönetici ayrıcalıklarıyla (NT6 sistemlerinde ve UAC etkinse) başlayacaktır.

Ask Admin İndirme Linki


Foruma Git: